Снимка: Sportal.bgОтборът на Спартак (Варна) записа трета загуба поред кръг във

...

Спартак с трета загуба поред и без вкаран гол

Снимка: Sportal.bg

Отборът на Спартак (Варна) записа трета загуба подред кръг във Втора лига.

Варненци паднаха от ЦСКА 1948 с 0:2 в мач от третия кръг на стадион „ Васил Левски ” и остават на последно място в класирането, като са единственият тим в групата без вкаран гол.

Първата по-интересна обстановка бе пред вратата на гостите, когато Тони Иванов стреля от директен свободен удар, само че над вратата. В 15-ата минута Ивайлов навлезе в наказателното поле на варненци и шутира, само че и той изпрати топката над напречната греда. Две минути по-късно Ивайлов още веднъж стреля, този път отвън границата на наказателното поле, само че в навън. В ответната офанзива Румен Николов насочи първия прецизен шут в мача, само че той не затрудни вратаря на домакините Михайлов, написа Sportal.bg.

В 33-ата минута ЦСКА 1948 изпусна най-чистото състояние. Шопов изведе Гущеров самичък против вратаря, само че нападателят не съумя да осъществя, стреляйки в Иванов. Топката попадна в Сашо Александров, който нацели напречната греда, след което стражът на гостите я улови.

В 39-ата минута „ алените ” получиха право да изпълнят дузпа за нарушаване против Шопов. Гостите от Варна оспорваха решението на съдията близо две минути, а откакто митингът им завърши, Гущеров вкара с изстрел в левия ъгъл за 1:0.

До края на полувремето Иво Иванов центрира към Николов, който стреля с глава, само че прекомерно едва и Михайлов улови.

В 53-тата минута домакините пропуснаха отличен късмет да удвоят. Тони Иванов се пребори със бранител, нахлу в наказателното поле, само че останал очи в очи с Иванов стреля в тялото на вратаря.

Пет минути по-късно Спартак като по знамение не изравни. Недобре избита от алената отбрана топка попадна в краката на Иван Кирев, който шутира от границата на наказателното поле в лявата греда.

След тази обстановка ЦСКА 1948 натисна по-сериозно своя противник. В 79-ата минута Денислав Александров бе покрай попадение, само че стреля около вратата. Само 120 секунди по-късно Шопов изведе Александров, който центрира паралелно на голлинията, само че сантиметри не доближиха на Гущеров да означи.

В 85-ата минута домакините вкараха втори гол. Янко Сандански проби отляво и центрира към Тони Иванов, който с добър изстрел от 11 метра повиши на 2:0.

В 90-ата минута варненци можеха да върнат едно попадение след неточност на алената защита, когато Георги Колев излезе самичък против Михайлов, само че шутира в тялото на вратаря.

Съставите:сътаТони Иванов 85

Съставите:

ЦСКА 1948:  33. Михайлов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 12. Дяков, 30. Атанасов, 20. Сандански, 71. Иванов, 17. Ивайлов, 8. Климентов, 10. Шопов, 99. Гущеров

Спартак : 1. Иван Иванов, 16. Йовчев, 83. Пенев, 4. Иво Иванов, 3. Радев, 2. Томов, 13. Боев, 24. Костадинов, 21. Кирев, 11. Де Фретес, 90. Николов

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!